Valencia Basket | (2-1) | Alba Berlin | |||||||||
1 | 09/04 | 18:00 | Valencia Basket | 89-75 | Alba Berlin | Bilanz | |||||
2 | 12/04 | 18:00 | Alba Berlin | 95-92 | Valencia Basket | Bilanz | |||||
3 | 15/04 | 20:30 | Valencia Basket | 89-63 | Alba Berlin | Bilanz |
Valencia Basket | (2-0) | Unics Kazan | |||||||||
1 | 19/03 | 18:30 | Valencia Basket | 69-64 | Unics Kazan | Bilanz | |||||
2 | 22/03 | 17:00 | Unics Kazan | 73-79 | Valencia Basket | Bilanz | |||||
Alba Berlin | (2-0) | BC Andorra | |||||||||
1 | 19/03 | 20:00 | Alba Berlin | 102-97 | BC Andorra | Bilanz | |||||
2 | 22/03 | 20:15 | BC Andorra | 81-87 | Alba Berlin | Bilanz |
Unics Kazan | (2-1) | Lokomotiv-Kuban | |||||||||
1 | 05/03 | 17:00 | Unics Kazan | 86-66 | Lokomotiv-Kuban | Bilanz | |||||
2 | 08/03 | 18:00 | Lokomotiv-Kuban | 68-59 | Unics Kazan | Bilanz | |||||
3 | 13/03 | 17:00 | Unics Kazan | 69-65 | Lokomotiv-Kuban | Bilanz | |||||
Alba Berlin | (2-1) | Unicaja | |||||||||
1 | 05/03 | 19:00 | Alba Berlin | 90-91 | Unicaja | Bilanz | |||||
2 | 08/03 | 20:45 | Unicaja | 81-101 | Alba Berlin | Bilanz | |||||
3 | 13/03 | 19:00 | Alba Berlin | 79-75 | Unicaja | Bilanz | |||||
ASVEL | (1-2) | BC Andorra | |||||||||
1 | 05/03 | 20:30 | ASVEL | 79-75 | BC Andorra | Bilanz | |||||
2 | 08/03 | 20:45 | BC Andorra | 98-79 | ASVEL | Bilanz | |||||
3 | 13/03 | 20:30 | ASVEL | 80-82 | BC Andorra | Bilanz | |||||
Valencia Basket | (2-0) | Rytas Vilnius | |||||||||
1 | 05/03 | 20:45 | Valencia Basket | 75-64 | Rytas Vilnius | Bilanz | |||||
2 | 08/03 | 18:00 | Rytas Vilnius | 56-71 | Valencia Basket | Bilanz |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alba Berlin | 6 | 5 | 1 | 15 | |
2 | Rytas Vilnius | 6 | 3 | 3 | 9 | |
3 | Partizan | 6 | 2 | 4 | 6 | |
4 | Monaco | 6 | 2 | 4 | 6 |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ASVEL | 6 | 5 | 1 | 15 | |
2 | Lokomotiv-Kuban | 6 | 4 | 2 | 12 | |
3 | Ratiopharm Ulm | 6 | 3 | 3 | 9 | |
4 | Skyliners Frankfurt | 6 | 0 | 6 | 0 |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia Basket | 6 | 6 | 0 | 18 | |
2 | Unicaja | 6 | 3 | 3 | 9 | |
3 | Crvena Zvezda | 6 | 2 | 4 | 6 | |
4 | Limoges | 6 | 1 | 5 | 3 |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unics Kazan | 6 | 5 | 1 | 15 | |
2 | BC Andorra | 6 | 5 | 1 | 15 | |
3 | Zenit | 6 | 2 | 4 | 6 | |
4 | KK Cedevita | 6 | 0 | 6 | 0 |
Qualifikation |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Monaco | 10 | 7 | 3 | 14 | |
2 | Crvena Zvezda | 10 | 6 | 4 | 12 | |
3 | BC Andorra | 10 | 6 | 4 | 12 | |
4 | Ratiopharm Ulm | 10 | 5 | 5 | 10 | |
5 | Brescia Leonessa | 10 | 3 | 7 | 6 | |
6 | Galatasaray | 10 | 3 | 7 | 6 |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv-Kuban | 10 | 9 | 1 | 16 | |
2 | Alba Berlin | 10 | 7 | 3 | 12 | |
3 | KK Cedevita | 10 | 5 | 5 | 10 | |
4 | Limoges | 10 | 4 | 6 | 8 | |
5 | Tofas | 10 | 4 | 6 | 8 | |
6 | Arka Gdynia | 10 | 1 | 9 | 2 |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia Basket | 10 | 8 | 2 | 16 | |
2 | ASVEL | 10 | 7 | 3 | 12 | |
3 | Zenit | 10 | 4 | 6 | 8 | |
4 | Partizan | 10 | 4 | 6 | 8 | |
5 | Turk Telekom | 10 | 4 | 6 | 8 | |
6 | Trento | 10 | 3 | 7 | 4 |
SP | SG | N | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unics Kazan | 10 | 9 | 1 | 18 | |
2 | Unicaja | 10 | 8 | 2 | 14 | |
3 | Skyliners Frankfurt | 10 | 6 | 4 | 10 | |
4 | Rytas Vilnius | 10 | 5 | 5 | 10 | |
5 | Mornar Bar | 10 | 2 | 8 | 4 | |
6 | Auxilium Torino | 10 | 0 | 10 | 0 |
Qualifikation |
Diante Garrett Tofas | 18,40 P | |
Sylven Landesberg Turk Telekom | 17,50 P | |
Joshua Bostic Arka Gdynia | 16,40 P | |
Jared Cunningham Brescia Leonessa | 16 P |