S | S | U | N | T | G | 2G | R | LS | B | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HF | 6 | 4 | 1 | 1 | 12-5 | - | - | - | - | - | Details | |
1/8 | 7 | 5 | 1 | 1 | 12-6 | 20 | 1 | 1 | N1 | SNSUN | Details | |
3.º | 26 | 14 | 5 | 7 | 44-19 | 47 | 1 | 5 | U1 | SNSNU | Details | |
F | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-2 | - | - | - | - | - | Details | |
40 | 24 | 7 | 9 | 69-32 | 67 | 2 | 6 | - | - |
S | 2023-12-04 | 17:00 | (A) | Mumbai City | 1-2 | Grp.D | |||
U | 2023-12-01 | 13:15 | (H) | Neftchi | 1-1 | SP26 | |||
N | 2023-11-28 | 17:00 | (H) | Al Hilal | 0-2 | Grp.D | |||
N | 2023-11-24 | 12:00 | (A) | Olympic Tashkent | 2-1 | SP25 | |||
S | 2023-11-11 | 13:00 | (H) | Bunyodkor | 3-0 | SP24 | |||
S | 2023-11-06 | 15:00 | (A) | Nassaji Mazandaran | 1-3 | Grp.D | |||
N | 2023-10-30 | 14:15 | (H) | Nasaf Qarshi | 0-1 | SP22 | |||
S | 2023-10-27 | 15:00 | (A) | Surkhon | 1-2 | SP23 | |||
S | 2023-10-23 | 18:00 | (H) | Nassaji Mazandaran | 2-1 | Grp.D | |||
U | 2023-10-19 | 15:00 | (A) | Olmaliq FK | 2-2(4-3 Elf.) | HF | |||
S | 2023-10-08 | 15:30 | (A) | FK Buxoro | 0-3 | SP21 | |||
S | 2023-10-03 | 16:00 | (H) | Mumbai City | 3-0 | Grp.D | |||
S | 2023-09-28 | 16:00 | (H) | Turon Yaypan | 5-0 | SP20 | |||
N | 2023-09-23 | 15:00 | (A) | Andijon FK | 2-1 | SP19 | |||
U | 2023-09-18 | 20:00 | (A) | Al Hilal | 1-1 | Grp.D | |||
S | 2023-09-03 | 15:00 | (H) | Surkhon | 2-0 | VF | |||
U | 2023-08-30 | 15:45 | (H) | Olmaliq FK | 0-0 | SP18 | |||
N | 2023-08-26 | 16:30 | (A) | Sogdiyona Jizzax | 2-1 | SP17 | |||
S | 2023-08-22 | 17:30 | (A) | Al-Wakrah | 0-1(Ver.) | POff | |||
S | 2023-08-14 | 14:30 | (A) | Aral Nukus | 0-2 | 1/8 | |||
N | 2023-08-10 | 17:00 | (H) | Pakhtakor | 1-2 | SP16 | |||
U | 2023-08-04 | 17:00 | (A) | Metalourg Bekabad | 1-1 | SP15 | |||
S | 2023-07-30 | 17:00 | (A) | Qizilqum PFK | 1-2 | SP14 | |||
S | 2023-07-01 | 17:00 | (H) | FK Buxoro | 1-0 | SP8 | |||
U | 2023-06-25 | 17:00 | (A) | Neftchi | 0-0 | SP13 | |||
N | 2023-06-03 | 00:00 | (A) | Olympic Tashkent | 2-1 | Grp.F | |||
S | 2023-06-02 | 17:00 | (A) | Olympic Tashkent | 2-1 | 1/8 | |||
S | 2023-05-28 | 17:00 | (H) | Olympic Tashkent | 2-1 | SP12 | |||
S | 2023-05-22 | 16:30 | (A) | Bunyodkor | 1-5 | SP11 | |||
S | 2023-05-18 | 16:30 | (H) | Andijon FK | 1-0 | Grp.F | |||
S | 2023-05-14 | 16:00 | (H) | Surkhon | 1-0 | SP10 | |||
U | 2023-05-07 | 16:00 | (A) | Nasaf Qarshi | 0-0 | SP9 | |||
S | 2023-04-23 | 15:00 | (A) | Turon Yaypan | 0-2 | SP7 | |||
S | 2023-04-19 | 13:45 | (A) | Olimpiya Toshkent | 1-4 | Grp.F | |||
S | 2023-04-14 | 15:00 | (H) | Andijon FK | 1-0 | SP6 | |||
N | 2023-04-09 | 15:05 | (A) | Olmaliq FK | 2-1 | SP5 | |||
S | 2023-04-01 | 15:00 | (H) | Sogdiyona Jizzax | 3-0 | SP4 | |||
N | 2023-03-17 | 15:30 | (A) | Pakhtakor | 2-1 | SP3 | |||
S | 2023-03-11 | 12:00 | (H) | Metalourg Bekabad | 3-0 | SP2 | |||
S | 2023-03-04 | 12:30 | (H) | Qizilqum PFK | 3-0 | SP1 |